Czy pożyczki przez internet są możliwe? 

Niektóre banki umożliwiają pobranie pożyczki przez internet przy wykorzystaniu panelu dostępu do konta online, ale również w przypadku kiedy zainteresowany nie posiada konta. Są to bardzo szybkie operacje, które dostępne są bez wyjścia z domu i jakiejkolwiek aktywności. Potrzebny jest tylko dowód osobisty i 5 minut.

Rodzaje pożyczek

Na rynku są różne rodzaje pożyczek internetowych, są one uzależnione od banku, który jest oferuje. Różnią się przede wszystkim stopą oprocentowania oraz terminem spłaty. Zazwyczaj jest możliwość obniżenia oprocentowania w przypadku szybszej spłaty pożyczki lub długoletniej współpracy z bankiem. Niektóre pożyczki krótkoterminowe mają oprocentowanie 0 żeby przyciągnąć klientów do zakładania nowych rachunków bankowych w danej placówce.

Zalety i wady pożyczek przez internet

Do zalet niewątpliwie należy szybkość i komfort. Bez wychodzenia z domu i wypełniania milionów dokumentów możemy dostać pożyczkę i to w kilka minut bezpośrednio na konto. Dodatkowo czasami zdarzają się promocje z zerowym oprocentowaniem. Aby nie zapominać o spłacie można także ustawić automatyczne przekazywanie danej kwoty co miesiąc. Do minusów niewątpliwie należy łatwość dostępu, która kusi wielu klientów. Do tego bardzo łatwo można wziąć kilka pożyczek i stać się niewypłacalnym co niesie ze sobą duże konsekwencje. Jest to dobre rozwiązanie dla rozsądnych osób, które nie wpadają codziennie w sidła promocji i reklamy, a wiadomo, że produkty bankowe reklamowane są silnie i na wszystkich platformach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *