walory konsolidacji kredytów

Kredyt konsolidacyjny bez BIK dla zadłużonych – co warto wiedzieć?

Wpadnięcie w zadłużenie ma zazwyczaj dwie przyczyny. Pierwszą jest nieumiejętne określenie swoich możliwości finansowych, drugie to gwałtowne i diametralne obniżenie dochodów, na przykład w wyniku pracy. Zdarza się również, że oba te czynniki idą w parze. Osoba zadłużona nie ma wielu możliwości wyjścia z tak trudnej sytuacji, jednak uporanie się z długami nie należy do nierealnych. Rozwiązanie, niezwykle korzystnym zresztą, jest konsolidacja.

Czy osoby zadłużone również mogą otrzymać kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem?

Bazy dłużników z roku na rok się powiększają. Tylko w 2018 przybyło ich niemal 100 000 w stosunku do roku poprzedniego. Widnienie na nich sprawia, że wiele instytucji bankowych i pozabankowych odmawia udzielenia kredytu. Na rynku istnieje niewiele firm, które pozwalają dłużnikom wyjść z trudnej sytuacji. Ich oferta obejmuje kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem bez BIK dla zadłużonych, co oznacza, że posiadane zaległości zostaną spłacone przez parabank, a dłużnikowi pozostanie tylko jedna, comiesięczna rata do uiszczenia, która dostosowana jest do posiadanych dochodów.

Bez BIK, ale… – czy jest jakiś haczyk?

Najczęściej formą zabezpieczenia dla firmy pożyczkowej jest albo oświadczenie kredytobiorcy o dochodach lub posiadanie poręczyciela. Druga opcja stanowi poniekąd poświadczenie, że wnioskujący będzie spłacał zobowiązanie. Gdyby żyrant nie miał zaufania do osoby, której poręcza kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem, nie ryzykowałby konieczności spłacania zobowiązania. Nie należy zatem traktować takich warunków jako przysłowiowy haczyk, a możliwość i szansę wyjścia z długów. W końcu firma pożyczkowa spłaca nasze zobowiązania, oferując jedną, niższą ratę.

Kredyt konsolidacyjny bez BIK dla zadłużonych – czy zawsze zostaje przyznany?

Nie. Mimo niezwykle łagodnych warunków i wymagań firm pożyczkowych, w niektórych przypadkach odmawiają udzielenia zobowiązania, mimo posiadania gwaranta. Najczęściej jest to niezdolność do spłacania nawet jednej, mniejszej raty kredytu, ale też upadłość konsumencka.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *