pożyczanie bez konta bankowego

Kredyty dla zadłużonych z komornikiem – czy da się otrzymać pieniądze poza kontem bankowym?

Pożyczanie bez konta bankowego współcześnie jest powodem zdziwienia, choć nie tak dawno temu taka forma uzyskiwania gotówki była całkiem popularna. Przed tak szybkim i intensywnym rozwojem bankowości internetowej korzystanie z czeku GIRO było na porządku dziennym. Dziś to jedna z opcji, którą mogą wykorzystać osoby zadłużone z zajęciem komorniczym, które chcą otrzymać pieniądze nie na konto bankowe, a „do ręki”.

Czek GIRO sposobem na otrzymanie pożyczki poza kontem bankowym

Ta forma pożyczania była popularna jeszcze nie tak dawno temu. Według raportu Polska bankowość w liczbach na koniec IV kwartału 2018 .:

  • banki obsługiwały 47,3 mln klientów i
  • 32,9 mln kont osobistych, a ponadto
  • 17,2 mln klientów aktywnie korzystało z bankowości internetowej.1

Nic więc dziwnego, że sposób weryfikacji i otrzymywania gotówki zamienił się z czeku GIRO na przelew weryfikacyjny oraz możliwość uzyskania gotówki od razu na konto. Obecnie niewiele firm w Polsce oferuje tego typu rozwiązanie. Wśród nich dostępne są jednak niezwykle korzystne propozycje, dzięki którym możliwe jest uzyskanie kredytu dla zadłużonych z komornikiem.

Jak przebiega procedura podczas zaciągania kredytu dla zadłużonych z komornikiem przy pomocy czeku GIRO?

Mimo tego że niektóre firmy pożyczkowe nie sprawdzają baz, konieczne jest spełnienie podstawowych kryteriów, w tym wiek najczęściej od 18 do 75 lat, obywatelstwo polskie czy odpowiednio wysokie dochody. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie zobowiązania nawet przy zajęciu komorniczym. Proces należy rozpocząć od wybrania instytucji finansowej i wypełnienia formularza online. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, firma pożyczkowa wyśle czek GIRO za pośrednictwem kuriera. Podczas odbierania przesyłki konieczne jest okazanie dowodu osobistego. Z czekiem należy udać się do oddziału Poczty Polskiej. Tam, również za okazaniem dowodu, możliwe będzie przejście procesu weryfikacji oraz odebranie gotówki.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *