Z komornikiem, ale i z pieniędzmi. Oferty pożyczek dla osób z problemami

Większość konsumentów, którzy wpadli w finansową spiralę i nad ich majątkiem ciąży odium komornika nie wie, że to nie koniec walki o niezależność, a przy odrobinie szczęścia można skorzystać z dobrej oferty, która pomoże w wydostaniu się z tarapatów. Dlatego warto podkreślić rolę takich pożyczek, które można zastosować w każdych warunkach.

Komornik – zero pieniędzy?

Więc nieprawdą jest, że osoby z postępowaniem komorniczym nie mogą zasięgnąć pomocy w instytucjach pozabankowych, oferujących pożyczki. To prawda, że niektóre firmy nie do końca tolerują tego rodzaju problemy, jednak – na szczęście – nie są to firmy częste. Instytucje pozabankowe nie muszą brać pod uwagę różnych zobowiązań klienta, np. przyznając pożyczkę dla zadłużonych z komornikiem, która jest przeznaczona przede wszystkim dla osób z problemami finansowymi.

Dzięki temu, tego rodzaju osoby, mogą z łatwością próbować wyjść ze spirali finansowej i starać się uniezależnić od wymiaru windykacyjnego.

Jaka powinna być pożyczka dla zadłużonych z komornikiem?

Skoro więc konsument ma prawo skorzystać z pożyczki dla zadłużonych z komornikiem, warto zastanowić się i wymienić cechy dobrej pożyczki. Przede wszystkim powinna być to prosta umowa, która zawiera tylko najważniejsze dane:

  • Kwotę pożyczki,
  • Kwotę spłaty,
  • Wysokość raty,
  • Termin spłaty całości,
  • Termin płatności poszczególnych rat,
  • Oprocentowanie,
  • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania.

Pozostałe aspekty nie są i nie mogą być najważniejsze w kontekście tego rodzaju pożyczek dla osób z problemami finansowymi. To pomocna dłoń, która może sprawić, że komornik nie będzie już mógł wykonywać swoich obowiązków na danym kliencie.

Kto odpowiada za zbieranie danych o kliencie?

Przy okazji warto zerknąć na sytuację prawną. Za zbieranie informacji o klientach i ich kredytowych działaniach odpowiedzialne są odpowiednie organy. Między innymi Biuro Informacji Gospodarczej oraz Biuro Informacji Kredytowej.

Jednak – przy pożyczkach z komornikiem – sprawdzenie danych skończyłoby się odmową. Instytucje pozabankowe nie podlegają tym samym prawom, co bankowe, dlatego nie muszą stosować się do zapisów odnoszących się do wykorzystania wiedzy o historii kredytowej konsumenta.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *